109
111 , 109

Mimo, że Borussia Dortmund wygrała z Eintrachtem 3:1 w meczu 3. kolejki Bundesligi, występ Łukasza Piszczka pozostawił sporo do życzenia. Niemieckie media dosyć surowo wyrażały się na temat gry byłego reprezentanta Polski.

„Weteran gra regularnie po prawej stronie obrony, gdyż Borussia nie ma wartościowej alternatywy. Od początku meczu pozwalał uciekać Kosticiowi, ale Eintracht nie potrafił tego wykorzystać” – pisał serwis „Der Westen”.

Piłkarze Borussii długo męczyli się z piłkarzami Eintrachtu i wyglądali momentami bardzo słabo. Do 36. minuty zawodnicy gości byli bezbłędni w destrukcji i przerywali większość akcji podopiecznych Luciena Favre.

Wówczas gola po rzucie rożnym zdobył Abdou Diallo. Do 68. minucie piłkarze gospodarzy osiedli na laurach i zdecydowanie spuścili z tonu. To spowodowało z kolei, że stracili gola, ale szybko się zmobilizowali i zdobyli kolejne dwa, dzięki czemu sięgnęli po trzy punkty.

Łukasz Piszczek za swój występ został oceniony na „4” w sześciostopniowej skali (gdzie „1” oznacza klasę światową, a „6” – występ poniżej krytyki). -„Popełnił błędy przy pierwszych groźnych okazjach dla Eintrachtu. Zwykle był nieprecyzyjny w swoich działaniach” – argumentuje swój wybór serwis „Der Westen”.