54
56 , 54 punkty

W przedostatnim meczu przed wyjazdem do Rosji na mistrzostwa świata, reprezentacja Polski zremisowała z Chile 2:2. Bramki dla „biało-czerwonych” zdobyli Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński.

Pierwsza połowa była udana w wykonaniu zawodników Adama Nawałki. Raz po raz starali się Polacy atakować szybko z wykorzystaniem boków pomocy. To nie oznacza jednak, że goście cały czas się bronili. Co to, to nie. Nawet powiemy więcej. W 19. minucie Fernandes umieścił piłkę w bramce, którą strzegł w tej połowie Wojciech Szczęsny, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej Chilijczyka. To nie podłamało Polaków, a nawet więcej, zmobilizowało do większego wysiłku. To przyniosło efekty po około pół godzinie gry, ponieważ najpierw bardzo ładnym i mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Robert Lewandowski, a kilka minut później dobrze w „szesnastce” znalazł się Grosicki, który zdołał jeszcze podać do Zielińskiego. Pomocnik Napoli uderzył futbolówkę do pustej bramki.  Jeszcze przed przerwą Chilijczycy zaczęli odrabiać straty. Rywal wykorzystał błąd Michała Pazdana, który nie dogadał się z Wojciechem Szczęsnym, a Diego Valdes strzelił piłkę po długim rogu.

W drugiej połowie dużo mocniej zaatakowali Chilijczycy, ewidentnie rozochoceni po zdobytej przed przerwą bramce i to goście byli stroną dominującą na początku drugiej połowy. Niestety dla „biało-czerwonych” fantastyczny strzał z daleka wyszedł Miiko Albornozowi, który fantastycznie zdjął pajęczynkę z bramki strzeżonej w tej części gry przez Łukasza Fabiańskiego. Po tym golu tempo spotkania znacznie osiadło i nie było dużego zagrożenia pod jedną czy drugą bramką. Można powiedzieć, że przemieniło się to w typowe spotkanie walki. Wyjątkiem była akcja, którą na kwadrans przed końcem mógł wykorzystać Milik. Napastnik Napoli otrzymał dobre prostopadłe podanie od Teodorczyka, ale „Arkadiuszo” (jak nazywają jego kibice klubu z Neapolu) strzelił w boczną siatkę. Do końca spotkania już nic ciekawego nie wydarzyło się i mecz zakończył się remisem 2:2.

Polska 2:2 Chile

30′ Robert Lewandowski 1:0

34′ Piotr Zieliński 2:0

38′ Diego Valdes 2:1

56′ Miiko Albornoz 2:2

Polska: Szczęsny (46. Fabiański) – Piszczek (46. Cionek), Bednarek, Pazdan, Rybus (82. Bereszyński) – Krychowiak, Linetty (46. Milik) – Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki (67. Góralski) – Lewandowski (74. Teodorczyk).

Chile: Arias – Diaz (87. Sierralta), Roco, Maripan, Vegas (35. Albornoz) – Reyes, Sagal (82. Bizama), Valdes, Martinez (68. Araos) – Castillo (87. Cuevas), Fernandes.

Żółte kartki:  Vegas, Aroas

Sędzia: Paolo Silvio Mazzoleni (Włochy)

Kibiców: 41 216