95
149 , 95

Wyczekiwany przez wszystkich finał Ligi Mistrzów za nami. Mecz miał wiele zwrotów akcji, niefortunnych wydarzeń, które znacząco zaważyły na końcowym wyniku spotkania. Pech dosięgnął Mohameda Salaha oraz Daniego Carvajala, którzy z powodu kontuzji już w pierwszej części opuścili plac gry. Jednak prawdziwym nieszczęśnikiem został Loris Karius, a bohaterem Gareth Bale.

Kibicie przed tym pojedynkiem wiele opcji zapewne brali pod uwagę. Jednak nikt w najczarniejszych scenariuszach nie wyobrażał sobie, jak to wszystko się potoczy. Głównie fani The Reds mogli poczuć się jak w horrorze. Najpierw kontuzja ich największej gwiazdy-Egipcjanina Salaha.  Po przerwie dwa koszmarne błędy Kariusa i wynik był już przesądzony. Ostatecznie zakończyło się to wszystko wynikiem 3:1 dla Królewskich, których niespodziewanym bohaterem został Gareth Bale. Walijczyk wszedł na plac gry w drugiej połowie i dwoma golami przypieczętował trzeci triumf z rzędu Realu w tych rozgrywkach. Szczególnie pierwsza bramka tego zawodnika zapadnie zapewne w pamięci wszystkim fanom na długo.

– Strzelenie takiego gola w takim meczu jest spełnieniem marzeń. To najpiękniejsze trafienie w moim życiu. Próbowałem kilka razy takich strzałów, ale nie kończyło się to sukcesem. Marcelo posłał piłkę na odpowiednią wysokość, wspaniale było patrzeć, jak futbolówka zmierza do siatki.

Właśnie po dośrodkowaniu Marcelo Bale uderzył piłkę przewrotką pakując ją w samo okienko bramki Niemca. Drugie trafienie to mocny strzał z około 30 metrów i drugi koszmarny błąd Kariusa, który przepuścił piłkę próbując ją złapać. Bale nie krył, że takim uderzeniem chciał sprawić bramkarzowi problemy ale nie spodziewał się, że tak to wyjdzie.

-Uderzyłem z dystansu, chcąc sprawić bramkarzowi problemy. Popełnił duży błąd, ale to nie ma dla nas żadnego znaczenia. Liczy się to, co wpadnie do bramki.

Skrzydłowy na koniec wypalił też, że nie wie jaka czeka go przyszłość. Od dawna bowiem mówi się o jego odejściu. W tym sezonie większość spotkań przesiedział na ławce rezerwowych lub w gabinetach lekarskich. Jak sam mówi chce grać i będzie z agentem rozmawiał na temat swojej przyszłości.

– Mam trochę czasu na refleksję, zobaczymy, co się wydarzy. Potrzebuję więcej minut. Chcę grać w każdym tygodniu. Muszę porozmawiać z agentem o przyszłości. Usiądziemy i postaramy się znaleźć rozwiązanie. Nie wiem, czy zostanę w Realu.