119
165 , 119
Dzieeeeeń dobry! Rozpoczynamy nowy tydzień. Pora zatem zobaczyć co ciekawego wydarzyło się w niedzielę. Zapraszamy!

• Legia zabiegała Lecha
Legia Warszawa wygrała u siebie z Lechem Poznań 1:0. Jedyną bramkę zdobył Dominik Nagy. Spotkanie nie stało na wysokiem poziomie. Legioniści zabiegali rywali. Wśród dziesięciu zawodników, którzy najwięcej przebiegli w meczu, aż 8 było z Legii.
  • Pogoń dalej bez zwycięstwa
Zespół Kosty Runjaicia dalej czeka na zwycięstwo w lidze. Tym razem Pogoń zremisowała u siebie z Koroną Kielce 1:1. Mecz dobrze się rozpoczął dla gospodarzy, ponieważ już w 3. minucie bramkę zdobył Radosław Majewski. W drugiej połowie wyrównał Elhadji Diaw.

• Marciniak posędziuje w Lidze Mistrzów
Szymon Marciniak został wyznaczony na głównego arbitra meczu pomiędzy Crveną zvezdą Belgrad, a SSC Napoli. Pomagać na liniach mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędziami zabramkowymi będą Paweł Raczkowski oraz Tomasz Musiał, a arbitrem technicznym będzie Radosław Siejka.

• Ronaldo z pierwszym dubletem
Az 4. kolejki musiał czekać Cristiano Ronaldo na pierwsze bramki w oficjalnych spotkaniach w lidze włoskiej. Juventus pokonał 2:1 Sassuolo, a obydwie bramki były autorstwa Portugalczyka.

• Piątek strzela nawet w niedzielę
Krzysztof Piątek zaliczył kolejne trafienie w Serie A. Polski napastnik zdobył czwartą bramkę w trzecim meczu ligi włoskiej. Tym razem ofiarom byłego napastnika Cracovii została Bologna. Dzięki tej bramce Piątek wyrównał 70 letni rekord klubowy. W sezonie 1948/49 Carlos Verdeal również, tak jak Polak, zdobył cztery bramki w pierwszych trzech meczach sezonu.
  • Stępiński również strzela
Nie tylko Piątek strzelił w niedzielę w lidze włoskiej. Również Mariusz Stępiński zdobył bramkę i to nie przeciwko byle komu, bo przeciwko AS Romie. Polak wpisał się na listę strzelców w 83. minucie i ustalił wynik spotkania z Rzymianami. Mecz zakończył się remisem 2:2.
  • West Ham w końcu zwycięskie
West Ham United w końcu udało się przełamać w Premier League i wygrali mecz w lidze. Młoty pokonały Everton 3:1. Przed przerwą dublet zaliczył Andrij Jarmołenko, a po przerwie wynik meczu ustalił Marko Arnautović. Dobry mecz w bramce WHU zagrał Łukasz Fabiański.
  • Bramka Wilczka
Ten weekend był bardzo udany dla polskich napastników. Strzelali Piątek, Stępiński. Swoją bramkę zdobył także Kamil Wilczek. Polak zdobył 6. gola w tym sezonie, ale niestety mimo to Broendby Kopenhaga przegrała z Sonderjyske 2:4.