137
139 , 137

Dzień dobry! Witamy Was drodzy czytelnicy w niedzielny poranek. Za nami sobotnie spotkania w wielu europejskich ligach. Działo się wiele, więc jeśli przegapiliście coś, to ten artykuł jest dla Was. Zapraszamy serdecznie na flesz najważniejszych wydarzeń z poprzedniego dnia!

Sukces Macieja Skorży

Polski szkoleniowiec, który jest trenerem reprezentacji olimpijskiej  Zjednoczonych Emiratów Arabskich od marca bieżącego roku odniósł pierwszy sukces z drużyną. ZEA zdobyło 3. miejsce podczas Igrzysk Azjatyckich. Brązowy medal podopieczni byłego trenera Lecha Poznań zdobyli po wygranej nad Wietnamem w karnych 4:3.W regulaminowym czasie był wynik 1:1.

Gol i asysta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił bramkę i zaliczył asystę w sobotnim spotkaniu Bundesligi. Jego Bayern Monachium grał na wyjeździe z VFB Stuttgart i wygrał 3:0. Najpierw kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 62. minucie po podaniu Goretzki. Następnie 14. minut później sam asystował przy golu Mullera.

Strzelanina w Gdynii

W jednym  z sobotnich spotkań piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała na swoim terenie Zagłębie Sosnowiec. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Strzelanie rozpoczął Janota w 30. minucie. Następnie w doliczonym czasie gry wyrównał z rzutu karnego Sanogo. W drugiej połowie pierwsza strzeliła znów Arka. Zarandia wpisał się na listę strzelców po asyście Jankowskiego w 67. minucie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. 2. minuty później wyrównał Pawłowski.

Wygrana Wisły, remis Lecha

W kolejnych dwóch spotkaniach ekstraklasy mogliśmy zobaczyć jak Śląsk Wrocław pechowo przegrał z Wisłą Kraków, natomiast Lech zremisował u siebie z Piastem. Krakowianie wygrali dzięki bramce Ondraska w 90. minucie. Trzeba przyznać, że Wisła w tym meczu miała masę szczęścia. Śląsk mógł w tym meczu zdobyć co najmniej 4 bramki. Natomiast Lech wyszedł na prowadzenie za sprawą Gytkjeara w 36. minucie, który bramkę zdobył z rzutu karnego. Przez większość meczu miał przewagę, lecz nie potrafił dobić rywali, którzy w 76. minucie ukąsili Poznaniaków za sprawą bramki Hateleya.