85
264 udostępnienia, 85 points


Po wylądowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w Soczi napływają do nas świetne informacje! Na konferencji prasowej Adam Nawałka zabrał głos w sprawie kontuzjowanych: Kamila Glika i Rafała Kurzawy podając termin powrotu na boisko. O ile kontuzja gracza Górnika Zabrze nie była groźna, to w przypadku Glika obrót spraw jest niesamowity.

Reprezentacja w Soczi, gdzie będzie mieć swoją bazę podczas trwania turnieju, wylądowała w środę około godziny 15, po czym zameldowali się w hotelu Hyatt, gdzie zostali uroczyście powitani. Na środę podopieczni Adama Nawałki mieli również zaplanowane zajęcia, lecz przed nimi odbyła się konferencja prasowa, na której selekcjoner podał bardzo dobre informacje odnośnie kontuzjowanych piłkarzy. Według słów szkoleniowca Kurzawa, który nabawił się urazu stawu skokowego do gry wróci za 2-3 dni:

-Do treningów z resztą drużyny powinien dołączyć już za dwa-trzy dni.

O ile o pomocnika zabrzańskiej drużyny nie trzeba było się martwić, bo kontuzja nie była groźna, to zdecydowanie gorzej było w przypadku ostoi naszej defensywy – Kamila Glika. przypomnijmy, że gracz AS Monaco doznał kontuzji barku w dniu ogłoszenia kadry na mundial. W pierwszych chwilach jego wylot wydał się niemożliwy, lecz każdy dzień przynosił coraz lepsze informacje i na koniec okazało się, że cud się zdarzył. Glik dostał zielone światło od francuskich specjalistów, a ostateczną decyzję podjął lekarz kadry – Jacek Jaroszewski. Nawałka wyjawił, że stoper reprezentacji znajduje się w intensywnej fazie powrotu:

– Kamil Glik jest w intensywnej fazie powrotu do pełnej wydolności i treningów z drużyną. Został dla niego przygotowany specjalny plan treningowy. Będzie ciężko pracował nie tylko nad bezproblemową pracą ręką, ale także nad wydolnością.

Dziennikarze mogli też poznać plan przygotowań byłego gracza Realu Madryt. Glik będzie ciężko trenował mając do dyspozycji jednego z trenerów oraz fizjoterapeutę. Ma to sprawić, że jego powrót do zajęć z drużyną będzie możliwy za 5-6 dni, czyli najpóźniej w dzień pierwszego spotkania naszej kadry na mundialu, który zagramy z Senegalem o 17 czasu polskiego.

– Kamil będzie trenował przed śniadaniem na czczo, później będzie uczestniczył w kolejnych zajęciach, między innymi na basenie i rowerze. Będzie miał bardzo mało czasu na sen i sjestę w czasie dnia. Do pracy z nim przeznaczyliśmy jednego trenera i jednego fizjoterapeutę. Chcemy, by dołączył do nas jak najszybciej, ale robimy wszystko, by uniknąć przeciążeń. Do treningów z drużyną powinien wrócić za pięć, sześć dni.
Lubisz to? Udostępnij swoim znajomym!

85
264 udostępnienia, 85 points

Jaka jest Twoja reakcja?

Słabe... Słabe...
3
Słabe...
Haha Haha
16
Haha
Super! Super!
15
Super!
Smutne Smutne
15
Smutne
WTF WTF
8
WTF