97
111 , 97 points


LOTTO Ekstraklasa to nasza rodzima liga. O jej poziomie często dyskutujemy, gdyż według większości osób nie jest on adekwatny do otoczki medialnej i pieniędzy, jakie są w polskiej lidze. Niejednokrotnie polska ekstraklasa zadziwia. Raz na minus, raz na plus. Teraz niestety można postawić minus, na pewno wizerunkowy.

Osiem miesięcy zawieszenie dostał pomocnik Śląska Wrocław, Sito Riera za naruszenie nietykalności cielesnej arbitra Piotra Lasyka. To gigantyczna kara. Początkowo Komisja Dyscyplinarna nałożyła na Hiszpana karę pięciu meczów zawieszenia w ekstraklasie, jednak w środę Komisja Odwoławcza zdecydowała się, zaostrzyć ją do… ośmiu miesięcy zawieszenia.

To praktycznie cały sezon gry. Jeśli chodzi o samo zdarzenie, to Riera odepchnął sędziego w czasie pierwszego meczu grupy spadkowej, kiedy to Śląsk mierzył się z Sandecją Nowy Sącz. Środkowy pomocnik zareagował tak, gdyż nie zgodził się z decyzją arbitra. Oczywiście za to zagranie został ukarany od razu czerwoną kartką.

Ta kara wydaje się już komiczna, jednak bardziej śmieszy fakt, że wrocławianie nie przedłużą z piłkarzem kontraktu wygasającego wraz z końcem czerwca. Dodatkowo gracz pochodzący z Półwyspu Iberyjskiego będzie musiał zapewne opuścić nasz kraj, gdyż żaden piłkarz nie może sobie pozwolić na rok bez grania i to jeszcze w takich okolicznościach.
Lubisz to? Udostępnij swoim znajomym!

97
111 , 97 points

Jaka jest Twoja reakcja?

Słabe... Słabe...
11
Słabe...
Haha Haha
9
Haha
Super! Super!
6
Super!
Smutne Smutne
6
Smutne
WTF WTF
19
WTF